AGENT – scenariusz szkolenia team building

Kontakt

By otrzymać ofertę i książkę "Budowanie kultury innowacyjności", napisz na kontakt@szkolenia-menedzerskie.pl, zadzwoń pod 537-370-573, lub zostaw numer telefonu:

Nazwa Twojej firmy:

Imię i nazwisko:

Szukam szkolenia dot. umiejętności:
menedżerskichhandlowych, negocjacyjnychosobistych, interpersonalnychSzukam szkolenia:

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 2000 r. prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

ANDRZEJ KOSZYK

Były menedżer marketingu, szef zespołów handlowych, od kilkunastu lat konsultant i trener. Prowadzi szkolenia dla menedżerów, prezenterów i trenerów.

Kilkunastoosobowy dział ochrony pewnej firmy produkcyjnej – dobrze wyszkoleni i wysportowani w większości byli policjanci – poszukiwał szkolenia team building skrojonego na miarę. Wspólnie z klientem zrealizowaliśmy poniższy, nieco nietypowy scenariusz szkoleniowy.

 1. W trakcie jazdy autobusem do miejsca obozu, pojazd psuje się bez możliwości szybkiej naprawy.
 2. Trener przekonuje grupę, że do miejsca, w którym planowany był obiad, można dojść szybko jemu tylko znanym skrótem. Grupa zostawia więc autokar, wszyscy zabierają podręczny bagaż (resztę dowiozą samochody) i udają się ścieżką przez las. Grupa otrzymuje też „Podręcznik survivalu dla początkujących – wersja ilustrowana”.
 3. Po ok. 30 minutach drogi przez las trener stwierdza, że się pomylił. Dzwoni więc do autokaru z pytaniem, czy ten jest już sprawny i czy mogą wrócić. Okazuje się, że autokar już odjechał i nie wróci. W tej sytuacji grupa musi radzić sobie sama. Z pomocą mapy – mało dokładnej – muszą odnaleźć drogę. Grupa dowiaduje się, że trener ma kilkanaście fotografii okolicznego terenu. Wie, która fotografia obrazuje punkt, z którego powinni wyruszyć w dalszą drogę. Nie wie tylko, gdzie ten punkt jest. Zespół otrzymuje więc krótkofalówki, dzieli się na podgrupy i każda podgrupa wyrusza w innym kierunku, by odnaleźć miejsce z fotografii.
 4. Po kilkunastu minutach marszu grupa orientuje się, że… nie ma z nimi trenera. W międzyczasie gdzieś zginął. Cóż, teraz muszą sobie radzić sami.
 5. Po kolejnych 30 minutach nagle trener odnajduje się. Informuje, że niestety są zbyt daleko od hotelu by zdążyć na obiad. Muszą więc sami go przygotować. Zadanie pierwsze: rozdzielić się na podgrupy i podzielić zadaniami:
  a. przynieść składniki z samochodu, który stoi 500m dalej
  b. rozpalić ogień,
  c. zbudować konstrukcję, na której stanie garnek/patelnia
  d. znaleźć i przynieść wodę
  e. przygotować posiłek
 6. Grupa rozpala ognisko by ugotować obiad. Jedynym papierem, który można wykorzystać do podpalenia ogniska, jest mapa terenu, na którym się znajdujemy. Grupa decyduje, czy podpala ją, czy próbuje rozpalić ognisko bez papieru.
 7. Obiad
 8. Dalsza droga do miejsca noclegu. Po drodze grupę czekają niespodzianki – specjalne gry integracyjne, realizowane w podgrupach. Ich scenariusz do końca pozostanie zagadką…
 9. Na miejscu grupa odnajduje leżące na ziemi worki z namiotami. Brak jest kilku elementów rusztowania – grupa musi wykorzystać więc kawałki liny i gałęzie znalezione w lesie. Okazuje się też, że namiotów jest za mało. Grupa musi zbudować jeden dodatkowy namiot, wykorzystując tylko gałęzie i otrzymaną od prowadzącego folię budowlaną.
 10. Podsumowanie dnia – dyskusja moderowana przez trenera
  a. w jaki sposób grupa planowała i pracowała
  b. jakie błędy popełnili uczestnicy i jakie wnioski wyciągnęli
  c. kto pełnił jaką rolę w zespole, czy każdy wniósł do zespołu wszystkie swoje silne strony
  d. czy osiągnięto efekt synergii zespołu
  e. co grupa zmieni w swoim zachowaniu drugiego dnia
 11. Kolacja przygotowana przez grupę
 12. Po kolacji uczestnicy dostają śpiewnik turystyczny, a trener zaprasza do wspólnego śpiewania (opcjonalnie – na życzenie grupy – istnieje możliwość nagrania wspólnej płyty CD z piosenkami turystycznymi, każdy uczestnik dostanie wtedy taką płytę po szkoleniu).
 13. Nocna kradzież – złodziej włamuje się do namiotu, kradnie plecak z dokumentami, ucieka do lasu. Jednak hałas budzi grupę, która może go gonić…
AGENT – scenariusz szkolenia team building
Oceń stronę

Comments are closed.