Najciekawsze teksty z naszego bloga:

Symulowany biznes – cz. 1

Gry symulacyjne są coraz popularniejszą formą szkoleniową. Organizuje się je dla bardzo różnych grup zawodowych. Dla młodych pracowników – by pomóc im spojrzeć całościowo na biznes, by w wirtualnej grze popełnili błędy, których powinni uniknąć w realnym życiu. Dla specjalistów – by pokazać im inną perspektywę patrzenia na dany problem. Dla kierownictwa firm – by w symulacjach mogli wypróbować różne strategie biznesowe dla swojej spółki. Ich testowanie w rzeczywistym świecie byłoby zbyt kosztowne. Zanim zdecydujemy się przeprowadzić grę, warto poznać odpowiedź na pięć ważnych pytań.

Szkolenie z zarządzania projektami a team building

Gry integracyjne i plenerowe świetnie nadają się do szkolenia menedżerów projektów i zespołów projektowych. Obejmują niemal wszystkie potrzebne takiemu menedżerowi umiejętności. Kluczowe jest wymyślenie gier lub zadań, które same w sobie są projektami. Wyobraźmy sobie zabawę w budowanie tratw z dętek i desek. Jakie elementy zarządzania projektami możemy w niej zasymulować?

Największe błędy menedżerów HR – błąd 5

Na szkolenia można wydać każde pieniądze. Ludzie, którzy wrócą z zajęć, mogą być z nich zadowoleni. A potem wszystko pozostanie po staremu: zachowania się nie zmienią, efektywność nie wzrośnie. Tak będzie, jeśli nie zaplanujemy właściwych szkoleń i rozsądnego dla nich budżetu.

Rate this page