Jak donoszą badacze, w 2022 roku około 60% firm przejdzie na hybrydowy model pracy, łączący pracę zdalną z obecnością w biurze. Wielu uważa ten nowy harmonogram za trudny i stresujący. Danielle Abril z The Washington Post cytuje ekspertów, którzy opisują pięć strategii, jakie pracownicy mogą zastosować, aby ułatwić sobie przejście do pracy hybrydowej.

Tłumaczenie maszynowe opracowane na szkolenie z prowadzenia prezentacji, może zawierać nieścisłości i błędy językowe.

Take-Aways

  • Proszę podjąć pięć kroków, aby zmniejszyć stres związany z pracą hybrydową.
  • Planować z wyprzedzeniem, aby zrównoważyć godziny pracy w biurze i w domu.
  • Wykorzystać czas biurowy na współpracę.
  • Nie oczekiwać zbyt dużej wydajności.
  • Sprawić, aby środowisko biurowe było bardziej przyjazne.
  • Dostosować logistykę pracy hybrydowej.

Podsumowanie

Proszę podjąć pięć kroków, aby zmniejszyć stres związany z pracą hybrydową.
W całych Stanach Zjednoczonych pracownicy wracają do biura na część tygodnia pracy, tworząc nowy model hybrydowy. Badania Forrestera przewidują, że w 2022 r. 60% firm będzie stosować hybrydowy harmonogram pracy, w którym pracownicy będą pracować w niektóre dni zdalnie, a w inne w biurze. Dostosowanie się do tego nowego, podzielonego harmonogramu okazało się dla wielu pracowników szokujące, stresujące i wywołujące niepokój.

„Wszyscy się z tym teraz zmagają. To naprawdę trudny problem, a Państwo nie są jedyni.” (Stew Friedman, emerytowany profesor praktyki zarządzania, Wharton School)
Pracodawcy powinni przyjąć politykę, która przyniesie korzyści ich firmom i poprawi samopoczucie ich pracowników. Eksperci proponują pięć strategii, które mogą Państwo zastosować, aby poprawić swoje hybrydowe doświadczenie zawodowe:

Zaplanować zrównoważenie godzin pracy w biurze i w domu.
W czasach sprzed COVID-19, dojeżdżanie do biura oznaczało konieczność zaplanowania czasu podróży, spakowania lunchu i zrobienia prania. Pracując w domu, nie trzeba było planować karmienia psa ani wkładania obiadu do mikrofalówki.W modelu hybrydowym trzeba ponownie zorganizować obowiązki związane z dojazdem do pracy, a to wymaga pewnego dostosowania.

„Wiele oporów wynika z polityki, która nie daje [pracownikom] głosu lub preferencji… Autonomia jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia.” (Sara Perry, profesor nadzwyczajny zarządzania, Uniwersytet Baylor)
W biurze proszę starać się robić regularne przerwy w ciągu dnia. W czasie tych przerw należy starać się realizować cele osobiste, takie jak wykonywanie telefonów lub odbieranie prania. Znalezienie zadań, które można wykonać w ciągu dnia pracy, może pomóc w przywróceniu równowagi między życiem biurowym i domowym.

Wykorzystać czas w biurze na współpracę.
Hybrydowy harmonogram pracy funkcjonuje najlepiej, gdy pracownicy dopasowują swoje listy rzeczy do zrobienia i kalendarze, aby nadać priorytet zadaniom związanym ze współpracą podczas pobytu w biurze. Proszę spotykać się z kolegami, łączyć się, robić burze mózgów i wykorzystywać czas z zespołem i społecznością biurową, aby wykonać jak najwięcej pracy „ramię w ramię”.

„Pomocne dla ludzi może być zastanowienie się: 'Co jest wspaniałego w przychodzeniu do biura? … Jak mogę się upewnić, że te rzeczy będą miały miejsce, gdy ja tam wejdę? (Pamela Hinds, współdyrektor, Center on Work, Technology and Organization na Uniwersytecie Stanforda) „.
Z drugiej strony, proszę wykorzystać dni pracy zdalnej do skupienia się na samotnych zadaniach, ciesząc się, że są Państwo w domu, aby zrównoważyć bardziej towarzyskie aspekty życia biurowego.

Nie należy oczekiwać zbyt dużej wydajności.
Przejście od jednego zadania do drugiego zajmuje więcej czasu w biurze niż kliknięcie na następne spotkanie Zoom z domu. Przerwa na lunch, wizyta u klienta poza biurem lub wpadnięcie na kolegę i nieformalna burza mózgów zabierają cenny czas biurowy, którego być może nie uwzględnili Państwo w budżecie zadań terminowych. „Proszę obniżyć swoje oczekiwania i ostrożnie wyznaczać cele, aby pozwolić sobie na nieoczekiwane „doświadczenia pozazawodowe i przejściowe”.

Sprawić, aby środowisko biurowe było bardziej przyjazne.
Praca w domu pozwala pracownikom na zorganizowanie miejsca pracy i harmonogramu pod kątem ich największej wygody, komfortu fizycznego i elastyczności. Proszę spróbować przenieść te wygody lub ich odpowiedniki do biura. Proszę ustalić zdrową rutynę chodzenia, przynieść dodatkowy sweter, miękkie buty lub specjalne, zdrowe przekąski.

„Każdy jest w innej sytuacji. Ale należy mieć nastawienie na eksperymenty, aby spróbować poprawić sytuację zarówno dla nich, jak i dla Państwa.” (Stew Friedman)
Sprawić, aby technologia pracowała dla Państwa. Na przykład, umieszczenie większej ilości dokumentów w chmurze może oznaczać konieczność noszenia mniejszej ilości papierowych plików do i z biura.

Dostosować logistykę Państwa hybrydowego doświadczenia.
Hybrydowy model pracy wprowadza pracowników i pracodawców w nowy świat. Obie strony wciąż jeszcze zastanawiają się, co jest najlepsze dla ich firm, zespołów i poszczególnych pracowników.

Nie wszystkie firmy i menedżerowie są równie otwarci na uwagi pracowników. Ale wszyscy pracownicy mogą przeanalizować swoje problemy związane z pracą hybrydową i spróbować zmienić swoją logistykę, aby poprawić jakość swojego podwójnego życia zawodowego i domowego. Proszę negocjować te zmiany – w domu lub w biurze – które mogą uczynić Państwa szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej wydajnymi. Proszę mieć cierpliwość do współpracowników, rodziny i siebie.

O Autorce

Danielle Abril, pisarka zajmująca się technologią w pracy w The Washington Post, pisała również dla Fortune i Dallas Business Journal.

Rate this post