W tym odcinku A Call to Lead, prezes StubHub, dyrektor ds. technologii i przedsiębiorca Sukhinder Singh Cassidy rozmawia z prowadzącą podcast Jennifer Morgan o przywództwie. Dla Singh Cassidy najważniejszą umiejętnością lidera jest zdolność do przełączania się między perspektywą makro i mikro w zależności od sytuacji. Szczególnie aspirujących i nowych liderów zaintrygują bryłki mądrości Singh Cassidy.

Tłumaczenie maszynowe opracowane na szkolenie z prowadzenia prezentacji, może zawierać nieścisłości i błędy językowe.

Take-Aways

  • Prezes StubHub Sukhinder Singh Cassidy ma imponujący życiorys jako przedsiębiorca i członek zarządu w takich firmach jak Google i Amazon.
  • Liderzy muszą umieć poruszać się między strategią a taktyką w zależności od sytuacji.
  • Menedżerowie w małych i dużych firmach polegają na pracownikach zorientowanych na rozwiązania.
  • Singh Cassidy korzysta z nauki w miejscu pracy, stwierdzając, że najwięcej uczy się w nowych i nieznanych sytuacjach.
  • Zarządy składające się z różnych członków, w tym kobiet, są lepiej przygotowane do radzenia sobie z nowoczesnymi wyzwaniami.

Podsumowanie

Sukhinder Singh Cassidy przypisuje swoim rodzicom lekarzom zaszczepienie w niej ducha przedsiębiorczości od najmłodszych lat. Dorastała w Ontario w Kanadzie, a po studiach pracowała w bankowości inwestycyjnej. Pociągała ją idea założenia start-upu i pod koniec lat 90. przeniosła się do Doliny Krzemowej. W trakcie swojej kariery Singh Cassidy na przemian pracowała dla i zakładała start-upy – w tym Yodlee i Joyus – i dołączała do dużych firm – w tym Amazon i Google. Najbardziej lubi stanowiska, które są przedsiębiorcze, a jednocześnie mają skalę i ostatnio została prezesem StubHub. Praca w dużych i małych firmach nauczyła Singh Cassidy, jak ważny jest „zakres działania” – zdolność lidera do przechodzenia z szerokiego spojrzenia na bliską perspektywę w zależności od sytuacji. Jednego dnia członek kierownictwa może być zmuszony do lobbowania na rzecz korzystnych dla firmy przepisów rządowych, a innego dnia zajmować się bałaganem na parterze.

„Kiedy działa się za pośrednictwem innych ludzi, trzeba zdecydować, czy chce się zarządzać wszystkim, czy też chętnie pozwoli się zarządzać innym”.
W małej firmie liderzy robią po trochu wszystko. Jednak nawet wtedy szukają konstruktywnych pracowników, którzy mają mózg i inicjatywę, aby proponować rozwiązania. W dużych firmach lider będzie dysponował odpowiednimi zasobami i ludźmi, ale zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy podejmują decyzje, pozostaje takie samo. Potrzebni są ludzie, którzy oferują pomysły, a nie tylko wykonują polecenia.

„Jeśli chce się zmodernizować salę konferencyjną, trzeba zmodernizować to, kto jest w sali konferencyjnej”.
Liderzy często mówią o znaczeniu uczenia się przez całe życie, a Singh Cassidy odkryła, że najlepiej uczy się, stawiając się w nowych i nieznanych sytuacjach. Gdy już coś opanuje, szuka nowych wyzwań. Zachęca członków swojego zespołu do sprawdzenia swoich możliwości, zapewniając ich jednocześnie, że „porażka jest całkiem w porządku”.

„To właśnie poza strefą komfortu można się uczyć”.
Osobiste doświadczenia Singh Cassidy w Dolinie Krzemowej są pozytywne, ale martwi się ona, że powszechna narracja, iż technologia jest negatywnym środowiskiem dla kobiet, powstrzyma je przed wejściem w tę dziedzinę. Brak kobiet w zarządach firm technologicznych pogłębia problem niedostatecznej reprezentacji kobiet w technice. Umieszczenie kobiet na stanowiskach w zarządzie „napędza zmiany od góry”, bez konieczności „czekania przez dwa pokolenia”, aż dziewczynki będą studiować kierunki STEM, aby zaludnić firmy technologiczne. W 2015 r. Singh Cassidy założyła theBoardlist, „LinkedIn dla zarządów”, który łączy kierownictwo firmy z wykwalifikowanymi kandydatkami do zarządu. Zarządy o zróżnicowanym składzie pomagają firmom sprostać nowym wyzwaniom, w tym przygotować się na nową generację klientów i pracowników.

O podcaście

W swoim podcaście A Call to Lead, Jennifer Morgan – lider SAP Cloud Business Group i członek zarządu SAP – przeprowadza wywiady ze światowej klasy liderami, takimi jak prezes StubHub Sukhinder Singh Cassidy.

Rate this post