Dotacje na szkolenia dla firm

Kontakt

By otrzymać ofertę i książkę "Budowanie kultury innowacyjności", napisz na kontakt@szkolenia-menedzerskie.pl, zadzwoń pod 537-370-573, lub zostaw numer telefonu:

Nazwa Twojej firmy:

Imię i nazwisko:

Szukam szkolenia dot. umiejętności:
menedżerskichhandlowych, negocjacyjnychosobistych, interpersonalnychSzukam szkolenia:

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 2000 r. prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

ANDRZEJ KOSZYK

Były menedżer marketingu, szef zespołów handlowych, od kilkunastu lat konsultant i trener. Prowadzi szkolenia dla menedżerów, prezenterów i trenerów.

Na nasze szkolenia menedżerskie, interpersonalne, handlowe i gry symulacyjne pomagamy uzyskać dotację z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub Bazy Usług Rozwojowych. Firmy średnie (do 250 pracowników i do 10 mln Euro rocznego obrotu) mogą uzyskać dofinansowanie 80% kosztów. Duże – 50%.

W praktyce, choć wniosek o dotację zobowiązany jest złożyć pracodawca, my przejmujemy za Państwa formalności.  Od napisania wniosku po pomoc w rozliczeniu (w przypadku projektów liczących kilkanaście i więcej dni szkoleniowych – robimy to bezpłatnie).

Jak uzyskać dotację?

  1. Pierwszy krok to określenie, jakie grupy zawodowe i z jakich tematów chcemy szkolić. W każdym województwie i powiecie istnieje inna lista tzw. zawodów deficytowych – jeśli Państwa pracownicy zaliczają się do tych zawodów, o dotację jest łatwiej. Prosimy o kontakt – sprawdzimy dla Państwa, jak to wygląda w Państwa powiecie. Podpowiemy też, jak zwiększyć szanse (redefiniując nieco program szkolenia, tak by wpisywał się w dopuszczalne kryteria).
  2. Jeśli uznajemy że szansa na dotację jest duża, piszemy wniosek (wypełniamy kilkustronicowy formularz i podpisujemy kilka formalnych oświadczeń).
  3. To koniec pracy – aż do uzyskania dotacji. Jeśli decyzja będzie pozytywna – podpisujemy umowę, wypełniamy kolejnych kilka oświadczeń (np. o ochronie danych osobowych), realizujemy szkolenie i wystawiamy fakturę.
  4. Faktura zostaje przesłana do instytucji finansującej (np. urzędu pracy). Po przelaniu dotacji faktura zostaje opłacona, do urzędu przesyłają Państwo bankowe potwierdzenie przelewu – i w większości przypadków na tym kończą się prace formalne.

Powyższa procedura może nieco różnić się w zależności od źródła finansowania (KFS, BUR, RPO) i województwa (różne urzędy mają różne zasady).

Kiedy dotacja się opłaca?

Największymi beneficjentami są firmy średnie – tu uzyskujemy aż 80% zwrotu. Projekt opłaca się też bardziej przy większej ilości szkoleń – jeden wniosek i rozliczenie załatwia dofinansowanie np. 20-30 dni szkoleniowych (mogą one być adresowane do tej samej lub różnych grup pracowników).

Jak długo trzeba czekać?

Od kilku do kilkunastu tygodni – zależnie od pory roku (urzędy rozpisują wnioski na początku roku a potem w trakcie roku mają tzw. dogrywki, jednak różnie to wygląda w różnych powiatach. Generalnie polecamy myśleć o dotacji z wyprzedzeniem, na etapie układania rocznych planów szkoleniowych. Wówczas można wpisać do dotacji znaczną część planowanych szkoleń (a wartość dotacji może wynieść do 8000zł na pracownika).

Przykładowa kwota dofinansowania

Załóżmy, że mają Państwo 50 pracowników objętych szkoleniami z dotacji – to 4 grupy szkoleniowe. Każdy pracownik w tym roku przejdzie 3 dwudniowe szkolenia. Daje nam to 4 grupy x 3 szkolenia x 2 dni = 24 dni szkoleń. Przy koszcie jednego dnia na poziomie 4500zł da nam to 108.000zł. Dotacja dla dużej firmy wyniesie więc 54.000zł, a dla średniej – 86400zł.

Dotacje na szkolenia dla firm
Oceń stronę