Referencje

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 2000 r. prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

ANDRZEJ KOSZYK

Były menedżer marketingu, szef zespołów handlowych, od kilkunastu lat konsultant i trener. Prowadzi szkolenia dla menedżerów, prezenterów i trenerów.

LISTY REFERENCYJNE

kliknij logo by otworzyć list

Zarządzanie i przywództwo

Rozwój osobisty

Szkolenia handlowe

Team Building

Gry symulacyjne - licencje trenerskie

Z przyjemnością informujemy, że wg. Rankingu Firm Szkoleniowych* jesteśmy drugą najlepszą firmą szkoleniową w Polsce. Dziękujemy Państwu – naszym Klientom. Zobacz ranking.

Poniżej przedstawiamy listę firm, dla których nasi trenerzy prowadzili szkolenia zamknięte, gry symulacyjne, albo programy rozwojowe. Klikając w loga w prawej kolumnie, mogą Państwo otworzyć okienka z listami referencyjnymi poszczególnych klientów.

Szkolenia dla firm produkcyjnych:

 • FMCG: Hochland, Aryzta, Prime Food, Algida (Unilever), Coca Cola, Cadbury, Colgate-Palmolive, Danone (LU Polska), Grupa Kapitałowa Mieszko, Grupa Żywiec, Hortex Holding, Mars Polska, Maspex, Nestle Polska, Unilever, Wrigley;
 • Przemysł: Bosch, Zelmer, ABB Poland, Alstom, ArcelorMittal Poland, Cersanit, Danfoss Saginomiya, Elektrobudowa, Mondi Świecie, Philips Lighting Poland, Pilkington, Polifarb Cieszyn-Wrocław, Timken, Viessmann, Mostostal Zabrze, Węglokoks;
 • Energetyka: Energetyka Dwory, RWE, Vattenfall; PSe Innowacje
 • Motoryzacja: PGA, BMW, ETO Magnetic, Ford, Valeo, Visteon, Volkswagen, Eaton Automotive, Saint Gobain, Scania, TI Automotive, TRW Steering Systems, MannHummel, Wielton;

Programy dla firm usługowych:

 • B2b: Schenker,  Deloitte, PricewaterhouseCoopers, DHL, Impel, IQS and Quant Group Sp. z o.o., Manpower, Mazars Polska, Peppermint;
 • Usługi finansowe: GE Capital BPH, AIG Credit, D.WAY, AVIVA, BGŻ BNP Paribas, Europejski Fundusz Leasingowy, Kredyt Bank, Bank Handlowy, Bank Zachodni WBK, ING, PZU, Sygma Bank, Credit Agricole, Alior Leasing
 • Media i wydawnictwa: Disney, Bertelsmann, Gazeta Wyborcza, Helion, Rzeczpospolita, Burda.
 • Nowoczesne technologie: Pracuj.pl, Sygnity, HP, Orange, Dell, Lenze Rotiw, G2A, Marketplanet, One2One, Rittal, Rockwell, Telefonia Dialog;

Szkolenia dla branży farmaceutycznej i medycznej:

 • Bayer, Polpharma, Novartis, Sanofi Aventis, Luxmed, Egis, Heel, Mepha, Neuca, Pliva Kraków, Lek Polska, Polfa Warszawa, Polfa Duchnice, Medana,

Warsztaty dla firm handlowych i dystrybucyjnych:

 • Kaufland, Carrefour Polska, Decathlon, AVON, Jeronimo Martins Dystrybucja S.A., KappAhl Polska Sp z o.o., Leroy Merlin, Makro Cash & Carry, Navo, Netto, Nike Poland, Mattel Polska;

Szkolenia w sektorze publicznym:

 • ZUS, Ministerstwo Finansów, Izba Celna, Uniwersytet Szczeciński, Urząd Miejski Gdańsk, Straż Miejska Gdańsk, Politechnika Śląska, Urząd Miejski w Warszawie, Urząd Miejski w Zabrzu, Uniwersytet Pedagogiczny, Główny Urząd Miar, GUS, Wyższe Szkoły Bankowe, Akademia Górniczo Hutnicza
Referencje
4.5 (90.53%) 19 votes

KLIENCI O NASZYCH TRENERACH:

Szkolenia są bardzo dobrze merytorycznie przygotowane, a klient może liczyć na zaangażowanie i progesjonalizm.
Agnieszka Wodecka, HR Manager, KappAhl

Projekty były przeprowadzone z najwyższą starannością, dbałością o nasze potrzeby i założone cele
Joanna Szmycińska – Słowik, Specjalista ds. HR, Mondi Świecie

Profesjonalizm trenerów i ich elastyczność pozwoliły osiągnąć cele szkolenia. Otrzymaliśmy też wiele wsparcia w kwestiach organizacyjnych.
Monika Kamińska, Hewlett-Packard

(…) Gra została zaprojektowana od zera, co wymagało od twórców dużego zaangażowania w proces poznania Banku i zrozumienia jego specyfiki. Gra została wykonana z dużą pomysłowością, a praktyka udowodniła, że jest bardzo użyteczna oraz atrakcyjna – uczestnicy oceniają udział w niej jako interesujący sposób poznania Banku.
Na uznanie zasługuje wysoka wiedza merytoryczna p. Rafała w zakresie projektowania i wykonywania gier symulacyjnych, elastyczność jego firmy w podejściu do projektu, oraz kreatywność w przełożeniu potrzeb klienta na konkretne przedsięwzięcie szkoleniowe: scenariusz gry i zadania wykonywane przez jej uczestników.
Pan Rafal wykazał się także dużą otwartością na wszelkie uwagi zgłaszane przez osoby dedykowane do prowadzenia gry oraz udzielił znaczącego wsparcia na etapie wdrażania gry. (…)
Bartłomiej Szmajdziński
Sygma Banque S.A.

(…) Pan Rafał Szczepanik opracował grę symulacyjną Neuca Game. Głównym celem gry jest przekazanie uczestnikom informacji na temat przebiegu ogólnych procesów biznesowych w organizacji i podniesienie świadomości biznesowej. Pan Rafał Szczepanik przygotował grę w sposób rzetelny, fachowy, reprezentując wysoki poziom wiedzy fachowej. Wykazał się nie tylko profesjonalizmem, ale i zaangażowaniem wykraczającym poza warunki umowy.
Kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju
Izabela Wojciechowska
Neuca S.A.

Rafał Szczepanik wykazał się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i elastycznym dostosowaniem się do zaistniałych sytuacji. Przeprowadzone dla nas szkolenia oceniam jako bardzo efektywne, a fakt kontynuacji współpracy jest najlepszym dowodem ich profesjonalizmu.
Przemysław Mencel
Egis Polska

„Przygotowanie szkolenia cechowała wnikliwość, chęć dogłębnego poznania tematu, uczestników, potrzeb szkoleniowych. Trenerka wykazała się dużym doświadczeniem w dopasowaniu elementów szkolenia do potrzeb grupy i założonych celów. ”
Sławomir Łagowski, Kierownik Działu Personalnego,
Sanofi-Aventis

 „Szkolenie cechowało się profesjonalizmem i bardzo dobrą organizacją, dużym zaangażowaniem trenerów, wysoką jakością i miłą atmosferą.”
Marek Piętka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych,
UNIQA

„Realizując każdy z projektów, otrzymywaliśmy szeroką ofertę możliwości. Trenerzy dysponowali wieloma autorskimi metodami i bez problemu dopasowywali je do naszych potrzeb.”,
Ewa Mazur, Sp. ds. personalnych,
Eaton Automotive

„Uzyskana na szkoleniu wiedza oraz przykłady z doświadczeń trenerów są wykorzystywane przez uczestników w naszej rzeczywistości biznesowej. ”
Magdalena Ciesielka, Menedżer ds. Personalnych, Nordzucker Polska

„Szkolenie było dopasowane do konkretnych potrzeb, które wzięto pod uwagę w najmniejszych szczegółach. Trenerzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem i elastycznością.”
Joanna Komorniczak, HR Business Partner, Novartis Poland

„Podkreślić należy profesjonalizm i merytoryczne przygotowanie trenerów. Wszystkie założenia i cele projektu zostały zrealizowane.”
Michał Rybak, Członek Zarządu, Luxmed

UCZESTNICY O NASZYCH SZKOLENIACH:

„Nareszcie warsztaty z zarządzania prowadził ktoś, kto sam był wiele lat menedżerem w znanej firmie”

„Wykład z analizy strategicznej dotyczył nudnych kwestii, na szczęście prowadzący wszystkie metody pokazał na przykładach znanych firm – aż się zdziwiłam, że tak mnie to zaciekawiło”

„Nie wierzyłem, że niby proste plenerowe gry nauczą mnie więcej o koncepcji przywództwa sytuacyjnego niż ćwiczenia na sali”

„Pierwszy raz ktoś zaprojektował grę symulacyjną specjalnie dla nas. Nie przywiózł gotowca, tylko napisał grę o naszej branży, naszej firmie i naszych klientach”

„Bardzo efektywny warsztat – prowadzący szkolenie skupił się na najważniejszych zagadnieniach, nie przesadził z ilością tematów i teorii tylko pozwolił nam ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć”

„Prowadzący nie uważali, że zjedli wszystkie rozumy, pozwalali na fajną wymianę doświadczeń i przyjmowali fakt że często to uczestnicy mieli rację – super”

„Bardzo przyjemna atmosfera, zero stresu nawet podczas scenek”

 

* Ranking Firm Szkoleniowych