Szkolenia z motywowania

Dlaczego warto?

 • Interaktywny i atrakcyjny warsztat: studia przypadku, symulacje, gry, dyskusje, filmy, nauka przez doświadczenie.
 • Praktyczne, biznesowe podejście – uczymy skutecznych rozwiązań, które sami sprawdziliśmy jako menedżerowie
 • Użyteczna wiedza gotowa do zastosowania od zaraz
 • Przyjazna, partnerska atmosfera

To szkolenie prowadzą:

Rafał Szczepanik

Jeden z założycieli Pracuj.pl, przez 6 lat wiceprezes. Zdobył na nartach oba bieguny, wszedł na ośmiotysięcznik.
Od 2000 r. prowadzi szkolenia menedżerskie.

Iwona Piga

Były menedżer sprzedaży w Welli
i Procter & Gamble, wcześniej pracowała
w Arcelor Mittal. Od 2005 r. trener
i menedżer projektów szkoleniowych.

Adam Pasternak

Trener zarządzania z 15 letnim doświadczeniem, kierował projektami m.in. dla Grupy Lotos, Henkel Polska, MAN Bus.

Kontakt

By otrzymać ofertę i książkę "Budowanie kultury innowacyjności", napisz na kontakt@szkolenia-menedzerskie.pl, zadzwoń pod 537-370-573, lub zostaw numer telefonu:

Nazwa Twojej firmy:

Imię i nazwisko:

Szukam szkolenia dot. umiejętności:
menedżerskichhandlowych, negocjacyjnychosobistych, interpersonalnychSzukam szkolenia:

Klienci o nas

 • Szkolenia są bardzo dobrze merytorycznie przygotowane, a klient może liczyć na zaangażowanie i progesjonalizm.
  Agnieszka Wodecka, HR Manager, KappAhl
 • Projekty były przeprowadzone z najwyższą starannością, dbałością o nasze potrzeby i założone cele.
  Joanna Szmycińska - Słowik, Specjalista ds. HR, Mondi Świecie
 • Profesjonalizm trenerów i ich elastyczność pozwoliły osiągnąć cele szkolenia. Otrzymaliśmy też wiele wsparcia w kwestiach organizacyjnych.
  Monika Kamińska, Hewlett-Packard
 • Trener wykazał się nie tylko profesjonalizmem, ale też zaangażowaniem wykraczającym poza warunki umowy.
  Izabela Wojciechowska, Kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju, Neuca
 • Trenerka wykazała się dużym doświadczeniem w dopasowaniu elementów szkolenia do potrzeb grupy i założonych celów.
  Sławomir Łagowski, Kierownik Działu Personalnego, Sanofi-Aventis
 • Szkolenie cechowało się profesjonalizmem i bardzo dobrą organizacją, dużym zaangażowaniem trenerów, wysoką jakością i miłą atmosferą.
  Marek Piętka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych, UNIQA
 • Realizując każdy z projektów, otrzymywaliśmy szeroką ofertę możliwości. Trenerzy dysponowali wieloma autorskimi metodami i bez problemu dopasowywali je do naszych potrzeb.
  Ewa Mazur, Sp. ds. personalnych, Eaton Automotive
 • Uzyskana na szkoleniu wiedza oraz przykłady z doświadczeń trenerów są wykorzystywane przez uczestników w naszej rzeczywistości biznesowej.
  Magdalena Ciesielka, Menedżer ds. Personalnych, Nordzucker Polska
 • Szkolenie było dopasowane do konkretnych potrzeb, które wzięto pod uwagę w najmniejszych szczegółach. Trenerzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem i elastycznością.
  Joanna Komorniczak, HR Business Partner, Novartis Poland
 • Podkreślić należy profesjonalizm i merytoryczne przygotowanie trenerów. Wszystkie założenia i cele projektu zostały zrealizowane.
  Michał Rybak, Członek Zarządu, Luxmed

Nasi trenerzy prowadzili ten program dla:

Volkswagen, Decathlon, RWE, Cersanit, Volvo, Nike, Hochland, Pilkington, VB Leasing, Pracuj.pl, ArcelorMittal, Vesuvius, Grupy Lotos

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 2000 r. prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

ANDRZEJ KOSZYK

Były menedżer marketingu, szef zespołów handlowych, od kilkunastu lat konsultant i trener. Prowadzi szkolenia dla menedżerów, prezenterów i trenerów.

Z przyjemnością informujemy, że wg. Rankingu Firm Szkoleniowych* jesteśmy drugą najlepszą firmą szkoleniową w Polsce. Dziękujemy Państwu – naszym Klientom.

Szkolenie z motywowania adresowane jest do menedżerów, którzy chcą nauczyć się motywować, inspirować i pobudzać aktywność podwładnych i zespoły – w szczególności z wykorzystaniem czynników pozafinansowych.

Szkolenia z motywowania – 6 kroków, których uczymy:

 1. Rozpoznaj, jakie potrzeby ma dana osoba (profil motywacyjny) i przekonaj się że to nie tylko kwestie materialne
 2. Dobierz te czynniki motywowania, które są trafne i adekwatne dla tej osoby (będą ją motywowały)
 3. Określ cele zadaniowe i rozwojowe, jakie stawiasz przed tą osobą
 4. Powiąż cele pracownika z odpowiednimi czynnikami motywowania
 5. Uświadom pracownikowi powiązanie jego osobistych potrzeb i celów z celami jakie Ty mu stawiasz
 6. Powiąż wybrane czynniki motywowania z wewnętrznymi potrzebami pracownika – wzmacniaj jego motywacje wewnętrzną

Podczas szkolenia każdy pracuje na przykładach swoich podwładnych – co oznacza że na koniec szkolenia ma gotowy plan motywowania przynajmniej części swojego zespołu.

Szkolenia z motywacji pozafinansowej wyjaśniają:

 • Co motywuje ludzi do pracy
 • Jak rozpoznać, co motywuje konkretną osobę, jak zbudować jej Indywidualny Profil Motywacyjny
 • Jak dostosować działania motywacyjne do profilu konkretnej osoby
 • Jak rozpoznać, wzmocnić i wykorzystać motywację wewnętrzną danej osoby
 • Jak skutecznie oddziaływać czynnikami pozafinansowymi
 • Jak stworzyć plan motywowania poszczególnych członków zespołu – by wytworzyć u nich trwałe i wysokie zaangażowanie do pracy
 • Jak motywować przez delegowanie i rozwój umiejętności
 • Jak modyfikować działania motywacyjne zależnie od sytuacji i etapu rozwoju zawodowego danej osoby

Na dobry początek: upominek książkowy

Nasza książka „Budowanie kultury innowacyjności” to 300 stron studiów przypadku i narzędzi dla menedżerów HR i szkoleń. Prześlemy ją Państwu razem z ofertą, by pokazać nasze doświadczenie – na przykładzie 12 projektów zrealizowanych dla 12 naszych klientów. Książkę wysyłamy bezpłatnie – jej dystrybucja to część działalności non profit Fundacji Training Projects.

Szkolenie – motywowanie
4.5 (90%) 12 votes

 

PRZYKŁADOWY PROGRAM  SZKOLENIA:

Poniżej przedstawiamy przykładowy, możliwy program szkolenia. Faktycznie zrealizowany warsztat jest zawsze zbudowany w oparciu o indywidualne potrzeby danej grupy menedżerów.

Jak działa motywacja?

 • Co to jest motywacja wewnętrzna i dlaczego skuteczniej wpływa na zaangażowanie pracownika niż zewnętrzna
 • Krótka i praktyczna charakterystyka piramidy Maslova: kogo motywują pieniądze, kogo bezpieczeństwo a kogo prestiż?
 • Dekalog motywacji: 10 najważniejszych zasad motywowania, jakimi powinien kierować się menedżer
 • Wyzwania a motywacja: dlaczego większość z nas jest najbardziej zmotywowana do realizacji celów, w których realizację wierzymy tylko w 50%?

Moja postawa jako szefa: jak moje zachowania wpływają na zaangażowanie w moim zespole?

 • Co motywuje mnie samego?
 • Dlaczego demotywuje innych, podświadomie zakładając ze ich motywuje to co mnie?
 • Jak mój styl zarządzania wpływa na motywację i zaangażowanie zespołu?
 • Które moje zachowania motywują a które demotywują innych?

Indywidualne Profile Motywacyjne: jak mogę rozpoznać, co motywuje Kowalskiego?

 • Indywidualny Profil Motywacyjny – narzędzie, którym zmierzymy co motywuje konkretną osobę
 • 8 najważniejszych typów czynników motywacyjnych: finansowe, bezpieczeństwo, relacje międzyludzkie, prestiż, rozwój umiejętności, wyzwania, decyzyjność, kariera
 • Jak zbudować Indywidualny Profil Motywacyjny także w oparciu o codzienną obserwację pracownika (bez użycia testów)

Barometr Motywacji: zmierzmy motywację w naszym zespole, by wiedzieć jak ją zwiększyć bez wydawania pieniędzy.

 • W czasie szkolenie zmierzymy – z udziałem narzędzia Barometr Motywacji – tak niemierzalne elementy jak zaangażowanie zespołu i satysfakcja ze stosowanych czynników motywacji pozafinansowej
 • Opracujemy listę bardzo konkretnych działań (nie związanych z wydatkami), które może podjąć szef by zwiększyć motywację zespołu – działań adekwatnych do wyniku pomiaru
 • Omówimy – na przykładach – praktyczne zastosowanie tych działań w codziennej pracy szefa

Plan motywowania, czyli przejdźmy do konkretów

 • Macierz motywowania: wobec którego z członków zespołu zastosować które z wymienionych wcześniej działań
 • Synergia motywowania: jak za pomocą jednego działania motywować wiele osób – i nadal dostosowywać czynniki motywacyjne do indywidualnych potrzeb danej osoby
 • Jak motywować przez delegowanie: czyli zwiększać zaangażowanie zespołu, zmniejszając ilość własnej pracy
 • Kalendarz motywowania: kiedy podjąć jakie działanie wobec którego pracownika (każdy uczestnik stworzy roczny plan motywowania dla jednego ze swoich podwładnych)
 • Kogo i kiedy motywować zachęcająco (wyprzedzająco) a kogo i kiedy nagradzająco (za osiągnięte efekty lub podjęte działania)

Wszyscy uczestnicy szkolenia z motywowania otrzymają bezpłatny kwartalny dostęp do narzędzi Indywidualny Profil Motywacyjny i Barometr Motywacji, online w HRmapa.pl. Pozwoli im to określić profile motywacyjne członków ich zespołów i zbudować plan motywowania oparty o precyzyjny, wiarygodny pomiar.

* Ranking Firm Szkoleniowych