Od 19 lat prowadzi zamknięte szkolenia menedżerskie, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Ekspert w zakresie zarządzania zdalnego i zespołami rozproszonymi – od 2003 roku zarządza rozproszonymi strukturami handlowców, menedżerów projektów i programistów. Od kilku lat większość spotkań i szkoleń warsztatowych prowadzi w formie zdalnej.

Pracował jako trener w Danii, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Bułgarii, Czechach, na Litwie, Węgrzech i w Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG). Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building.

Autor książek „17 śmiertelnych błędów szefa”, „Budowanie zespołu”, „Budowanie kultury innowacyjności”, „Komandosi w białych kołnierzykach” i „Firma jak Kamorra”.

Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

Rafał Szczepanik prowadził szkolenia dla:

ING, BZ WBK, Unilever, Grupa Żywiec, Alstom, ArcelorMittal, Carrefour, Wrigley, Bosch Siemens, KGHM, HP, Bayer, PWC, Kaufland, Philips, ABB, Novartis, Decathlon, Polpharma, Nike, International Paper, Mondi Świecie PZU, Shell, Microsoft, Avon, Danfoss, Dell, Credit Suisse, BGŻ BNP Paribas, Aryzta, Elektrobudowa, Eaton Automotive, Coca Cola, Ministerstwo Finansów, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Uniwersytet Szczeciński, Urząd Miejski w Zabrzu, KIC Inno Energy, Fundacja Uniwersytet Dzieci

Jaki ma styl pracy?

  • Zdecydowany i dynamiczny
  • Spora dawka humoru
  • Nieformalny, z dużym luzem
  • Konkretny: myślenie twardo biznesowe i strategiczne
  • Mnóstwo inspirujących, rzeczywistych przykładów biznesowych i z wypraw polarnych
4.6/5 - (21 votes)