Fundacja Training Projects to kameralna, butikowa organizacja. 95% naszych szkoleń prowadzą stali trenerzy – obecnie jest ich siedmioro.  Średnio raz w roku zapraszamy do zespołu jednego nowego trenera – nie robimy tego częściej, bo chcemy rosnąć powoli i bez utraty jakości.

 Szukamy trenerów, którzy

  1. Mają przynajmniej trzyletnie doświadczenie korporacyjne – bo 80% naszych szkoleń realizujmy w korporacjach lub dużych firmach. Nie zapraszamy do zespołu osób, których główne doświadczenie to praca coacha, terapeuty, wykładowcy, urzędnika, albo konsultanta, lub też osób pracujących głównie w małych firmach.
  2. Mówią płynnie i biegle po angielsku – to warunek krytycznie ważny (ok 20% szkoleń prowadzimy po angielsku). Znajomość „komunikatywna” nie jest wystarczająca – to najczęstszy powód odrzucenia kandydata już na pierwszej rozmowie.
  3. (opcjonalnie, ale mile widziane) chcą także być opiekunami klientów. Nie chodzi o aktywną sprzedaż (chyba że ktoś chce tak działać) – ale o przygotowywanie ofert w odpowiedzi na przychodzące zapytania i podtrzymywanie istniejących relacji z klientami.

Chętnie nauczymy Cię zarówno metod i narzędzi trenerskich, jak i metod dot. ofertowania, czy opieki nad klientami. Oczekujemy natomiast doświadczenia biznesowego, świetnej komunikatywności, swobody scenicznej w grupach kilkunastoosobowych (np. doświadczenia w prowadzeniu prezentacji czy spotkań).

Współpracujemy na zasadzie umowy zlecenia lub jednoosobowej działalności, nie mamy etatów. Nie oczekujemy wyłączności – choć 6 na 7 naszych trenerów z czasem na nią przeszło, bo zgromadziło już sporą pule klientów i szkoleń (ten proces zajmuje zwykle 2-3 lata). Zakładamy jedynie ze jeśli danego klienta szkolisz w naszym imieniu – to nie szkolisz go poza Fundacją Training Projects.

Szkolimy z umiejętności menedżerskich, handlowych, strategicznych, osobistych.  95% szkoleń ma charakter zamknięty.

Mamy siedzibę w Chorzowie, ale to tylko adres. Trenerzy pracują z domu, szkolimy w hotelach, współpracujemy zdalnie – bardzo rzadko spotykamy się „fizycznie”. Jeśli mieszkasz na Śląsku to na pewno łatwiej Ci będzie czasem odwiedzić nas – ale będzie to potrzebne pewnie tylko 1-2 razy w roku.

Na początku nie damy Ci wiele szkoleń – dopiero się poznajemy, nie uzależniaj więc swojego dochodu od nas, póki sam/a nie poczujesz że Ci się to opłaca. Chętnie damy Ci już w pierwszych miesiącach po 3-4 zapytania od klientów (i pomożemy przygotować ofertę), ale od zapytania do szkolenia potrafi minąć 1-3 miesiące.

Wynagrodzenia płacimy w ciągu 2-3dni od otrzymania faktury od trenera i są na nich takie pozycje pozycje:

  1. w 70% przypadków nasz trener sam prowadzi projekt u klienta (od analizy potrzeb wg naszych standardów, przez przygotowanie oferty i programu w oparciu o nasze narzędzia i ćwiczenia, po domknięcie sprzedaży, przeprowadzenie szkolenia i raport poszkoleniowy oraz omówienie go z klientem). W takiej sytuacji trener otrzymuje jako swoje wynagrodzenie od 50% do 60% tego, co zapłacił klient (a ten płaci od 4500 do 5500zł za dzień szkolenia polskojęzycznego i od 5500 do 6000 za anglojęzyczne).
  2. jeśli zaś trener tylko szkolił (a nie opiekował się klientem) to otrzymuje zwykle 1500-1700zł za szkolenie polskojęzyczne i ok 2000zł za anglojęzyczne. Takie przypadki to 10% projektów.
  3. Pozostałe 20% to sytuacji gdy trener szkoli w parze z drugim, albo szkolenie było dla jednego uczestnika, kilkugodzinne, w taniej sprzedanym przetargu publicznym gdzie kryterium była cena, albo też prowadzone były wyłącznie gry integracyjne. W tych projektach klienci płacą mniej, więc i trenerzy otrzymują stawki 1000-1400zł (wiedzą o tym z góry i nie muszą brać takich zleceń).

Jeśli powyższe zasady Ci wstępnie odpowiadają i uważasz że spełniasz  nasze kryteria, prześlij Rafałowi Szczepanikowi (prezes Fundacji) na rafal@rafalszczepanik.pl krótkie odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Jakie masz doświadczenie korporacyjne – na jakich stanowiskach, ile lat, w jakich firmach (ew. wyślij link do swojego profilu w internecie)
  2. Jakie masz doświadczenie trenerskie – ile mniej więcej dni szkoleniowych zrealizowałeś/zrealizowałaś
  3. Z jakich tematów szkolisz lub chciałbyś zacząć.
  4. Jakie masz oczekiwania finansowe – honorarium za jeden dzień szkolenia (podaj kwotę lub przedział)
  5. Gdzie obecnie mieszkasz (region) i pracujesz (firma).

Oczywiście możesz tez wysłać wszelkie swoje pytania.  

W drugim kroku umówimy się na anglojęzyczną zdalną rozmowe na Teams lub Zoom, albo telefoniczną. Jeśli po tej rozmowie zarówno Ty będziesz chciał/a z nami współpracować, jak i my z Tobą – zapewne umówimy się na jakieś szkolenie do wspólnego poprowadzenia, by sprawdzić czy nadajemy na tych samych falach.

5/5 - (3 votes)