Najciekawsze teksty z naszego bloga:

Style i role kierownicze polskich szefów cz.1

Blisko pięciuset polskich szefów poddano badaniu „Mapa Stylów i Ról Kierowniczych” (wykorzystywanym na co dzień w szkoleniach zamkniętych i ocenie menedżerów). Odpowiadali oni na 80 pytań behawioralnych. Następnie ich odpowiedzi były analizowane – zgodnie z zasadami psychologii i statystyki. W efekcie powstała klasyfikacja pięciu najczęściej przyjmowanych ról kierowniczych i pięciu najpopularniejszych stylów zarządzania. Poznaj najpopularniejsze style zarządzania.

Networking integracyjny dla introwertyków

Na wielu branżowych konferencjach organizatorzy planują sesje networkingowe. Chcą uczestnikom dać szansę na small talk i poznawanie nowych ludzi. Jak to zrobić mądrze, gdy spodziewamy się w większości introwertyków, albo osób nie potrafiących „rozmawiać o niczym”?

Największe błędy menedżerów HR – błąd 3

Dobry menedżer personalny więcej czasu powinien poświęcać zarządzaniu ludźmi, niż kartotekami osobowymi tych ludzi. W końcu to pracownicy, a nie ich akta, realizują cele biznesowe firmy. Zawężanie swojej roli tylko do administracji kadrowej to wyraz lenistwa, strachu przed odpowiedzialnością albo niekompetencji szefa HR.

5/5 - (1 vote)