Szkolenia – przywództwo

Dlaczego warto?

 • Interaktywny i atrakcyjny warsztat: studia przypadku, symulacje, gry, dyskusje, filmy, nauka przez doświadczenie.
 • Praktyczne, biznesowe podejście – uczymy skutecznych rozwiązań, które sami sprawdziliśmy jako menedżerowie
 • Użyteczna wiedza gotowa do zastosowania od zaraz
 • Przyjazna, partnerska atmosfera

To szkolenie prowadzą:

Rafał Szczepanik

Jeden z założycieli Pracuj.pl, przez 6 lat wiceprezes. Zdobył na nartach oba bieguny, wszedł na ośmiotysięcznik.
Od 2000 r. prowadzi szkolenia menedżerskie.

Iwona Piga

Były menedżer sprzedaży w Welli
i Procter & Gamble, wcześniej pracowała
w Arcelor Mittal. Od 2005 r. trener
i menedżer projektów szkoleniowych.

Adam Pasternak

Trener zarządzania z 15 letnim doświadczeniem, kierował projektami m.in. dla Grupy Lotos, Henkel Polska, MAN Bus.

Kontakt

By otrzymać ofertę i książkę "Budowanie kultury innowacyjności", napisz na kontakt@szkolenia-menedzerskie.pl, zadzwoń pod 537-370-573, lub zostaw numer telefonu:

Nazwa Twojej firmy:

Imię i nazwisko:

Szukam szkolenia dot. umiejętności:
menedżerskichhandlowych, negocjacyjnychosobistych, interpersonalnychSzukam szkolenia:

Nasi trenerzy prowadzili ten program dla:

RWE, Eaton Automotive, Pracuj.pl, Cersanit, Decathlon, ING, BZ WBK, CreditAgricole, Colgate Palmolive, Unilever, PWC, Navo, Netto, Valeo, Volksvagen, Nike, Hochland, Agora SA, ArcelorMittal

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 2000 r. prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

ANDRZEJ KOSZYK

Były menedżer marketingu, szef zespołów handlowych, od kilkunastu lat konsultant i trener. Prowadzi szkolenia dla menedżerów, prezenterów i trenerów.

Z przyjemnością informujemy, że wg. Rankingu Firm Szkoleniowych* jesteśmy drugą najlepszą firmą szkoleniową w Polsce. Dziękujemy Państwu – naszym Klientom.

Zapraszamy na szkolenia z przywództwa prowadzone przez trenerów z doświadczeniem menedżerskim najwyższego szczebla: byli członkowie zarządów i rad nadzorczych wiodących polskich firm, obecnie trenerzy liderów i menedżerów.

Szkolenia z przywództwa pozwolą:

 • Świadomie pełnić rolę lidera w zespole i organizacji
 • Znać zadania i cele, jakie stoją przed liderem w różnych sytuacjach i zespołach
 • Rozpoznawać i kształtować swój styl przywództwa
 • Skutecznie budować i prowadzić zespoły do wyznaczonych przed nimi celów
 • Budować relacje  i zaangażowanie w swoich zespołach
 • Skutecznie i przyjaźnie komunikować się z podwładnymi
 • Rozwijać swoich pracowników przez odpowiednie delegowanie, wsparcie, adekwatnie dobrany styl przywództwa

Szkolenie „Przywództwo” może skupiać się na następujących tematach:

 • Budowanie i rozwój zespołu, kreowanie efektywności i synergii oraz kształtowanie kultury współpracy w zespole
 • Przywództwo sytuacyjne
 • Rola i zadania lidera w zespołach projektowych lub funkcyjnych
 • Budowanie wizerunku i autorytetu osobistego przywódcy w biznesie
 • Kreowanie atmosfery i środowiska innowacyjności
 • Komunikacja w organizacji
 • Delegowanie
 • Motywowanie pozafinansowe
 • Rozwój i coaching,
 • Wyznaczanie celów i ocenianie podwładnych
 • Rozwiazywanie  konfliktów,
 • Myślenie strategiczne
 • Podejmowanie decyzji

Na dobry początek: upominek książkowy

Nasza książka „Budowanie kultury innowacyjności” to 300 stron studiów przypadku i narzędzi dla menedżerów HR i szkoleń. Prześlemy ją Państwu razem z ofertą, by pokazać nasze doświadczenie – na przykładzie 12 projektów zrealizowanych dla 12 naszych klientów. Książkę wysyłamy bezpłatnie – jej dystrybucja to część działalności non profit Fundacji Training Projects.

szkolenie-grahandlowe-negocjacje

Szkolenia przywództwo
4.8 (95.56%) 9 votes

 

Poniżej przedstawiamy wybrane, przykładowe  moduły ze Szkolenia Przywództwo zrealizowanego dla jednego z naszych klientów:

Metodyka Tematyka zajęć
Rozpoczęcie szkolenia, przedstawienie programu, trenera i uczestników
„Pułapka na myszy” – gra menedżerska Poczuj się liderem – gra menedżerska na otwarcie szkolenia Czyli jak dobrać się do cukierków leżących na ziemi, gdy wszyscy z wyjątkiem lidera mają zawiązane oczy? Teren wokół cukierków otoczony jest ogrodzeniem z alarmem dźwiękowym, a pomiędzy cukierkami rozstawiono pułapki na myszy. Czy uczestnicy zdobędą cukierki, czy też dadzą się złapać? Dynamiczna gra menedżerska pokazująca, jak ważna w zespole jest rola lidera i odpowiednie dobranie stylu przewodzenia do danej sytuacji. Ćwiczenie pokazuje wpływ lidera na efektywność zespołu i zdolność realizacji celu.
burza mózgów, prezentacja, dyskusja Istota przywództwa Omówienie tematów: – cechy dobrego lidera – lider a menedżer – zadania lidera zespołu Uczestnicy najpierw opracowują listę własnych pomysłów, następnie jest ona uzupełniana poprzez prezentację trenera, po czym następuje finalna dyskusja – omówienie najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych pomysłów i informacji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania:

 • Jak rozumiemy dzisiaj przywództwo?
 • Czego oczekuje ode mnie firma?
 • Czego oczekują ode mnie moi ludzie?
 • Jak to połączyć?
 • Ja jako menedżer – nastawienie na zadanie.
 • Ja jako lider – nastawienie na zespół.
 • Ja jako mentor i coach – nastawienie na jednostkę.
analiza studiów przypadku Wybitni przywódcy Poznamy 10 najwybitniejszych przywódców biznesowych XX wieku (wg. rankingu Businessman Magazine). Analiza ich silnych i słabych stron. Przeniesienie wypracowanych wniosków na własne postawy i zachowania uczestników.Stworzenie mapy cech i umiejętności dobrego przywódcy.
Mapa ról i stylów zarządzania – autorski test opracowany przez konsultantów Training Projects na podstawie badania zachowań 1000 polskich menedżerów. Style i role przywódcy Kwestionariusz, który pozwala ocenić liderów w poniższych obszarach:Zdolność do przyjmowania określonych ról:

  • Lider dla podwładnych
  • Strateg dla firmy
  • Menedżer dla organizacji
  • Partner dla rynku zewnętrznego
  • Coach

Styl kierowania podwładnymi i organizacją

  • Strażak
  • Demokrata
  • Biurokrata
  • Autokrata
  • Zwolennik partycypacji
Ćwiczenia w kilkuosobowych zespołach Kontynuacja testu „Mapa stylów i ról zarządzania” – ćwiczenie rozwijające umiejętność doboru menedżerów o różnych stylach przewodzenia do rożnych typów zadań menedżerskich.
analiza studiów przypadku Problemy i wyzwania w pracy lidera Uczestnicy analizują studia przypadków najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się liderzy w firmach komercyjnych. Opracowują listę rozwiązań przedstawionych problemów.
prezentacja Największe błędy polskich menedżerów Prezentacja wyników wieloletnich badań Training Projects. W wyniku tych badań wyłoniono 17 najbardziej powszechnych błędów popełnianych przez polskich menedżerów. Te 17 błędów zostanie omówione – w praktyczny sposób, na konkretnych przykładach.
Studium przypadku Case „Strategia” – spojrzenie na firmę z perspektywy zarządu Wielowątkowe studium przypadku, w którym uczestnicy wcielają się w role dyrektorów departamentów dużej firmy. Za chwilę wezmą udział w zebraniu, podczas którego zapaść ma decyzja dot. wprowadzenia nowego produktu na rynek. Każdy z dyrektorów dostaje materiały pozwalające przygotować się na spotkanie. Każdy otrzymuje nieco inne informacje: analizy rynkowe, informacje o konkurencji, konsumentach, dane makroekonomiczne, organizacyjne i finansowe. Z drugiej strony, każdy dowiaduje się o kłopotach, trudnościach i potrzebach swojego własnego departamentu.

 • Czy podczas zebrania uczestnicy podejmą decyzje, które będą zgodne z potrzebami klientów, oraz strategią i wizją rozwoju firmy?
 • Czy skupią się na dobru całej firmy i dobru klienta, czy też bronić będą partykularnych interesów swoich działów?
 • Czy ujawnią innym dyrektorom informacje, które posiadają, ale które są niewygodne dla ich działów (np. że mają wolne moce przerobowe, mniej zajętych pracowników i mogliby wziąć na siebie więcej zadań niż innych)?
Domino Express ® – gra menedżerska Przywódca jako twórca wybitnych zespołów Czyli jak ułożyć w 10 sekund domino, w którym każdy klocek ma potrójne oznaczenia (kolor, kształt i liczba)? Uczestnicy mają zaledwie chwilę, by spośród 24 elementów wybrać sześć właściwych i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Niemożliwe… a może? Ćwiczenie oparte na badaniach naukowców Harvard Business School. Badali oni jedne z najbardziej efektywnych zespołów świata – zespoły chirurgów na oddziałach intensywnej terapii w nowojorskich szpitalach.Gra Domino Express pozwala przećwiczyć kluczową umiejętność wyróżniająca te zespoły: zdolność superszybkiego rozwiązywania problemów, które wykraczają poza przyjęty schemat, są nietypowe i zaskakujące.Po grze analiza zadań lidera chcącego stworzyć wybitnie efektywny zespół
Podsumowanie szkolenia, przeprowadzenie ankiety końcowej, zakończenie zajęć

* Ranking Firm Szkoleniowych