Szkolenia HR

Dlaczego warto?

 • Interaktywny i atrakcyjny warsztat: studia przypadku, symulacje, gry, dyskusje, filmy, nauka przez doświadczenie.
 • Praktyczne, biznesowe podejście – uczymy skutecznych rozwiązań, które sami sprawdziliśmy jako menedżerowie
 • Użyteczna wiedza gotowa do zastosowania od zaraz
 • Przyjazna, partnerska atmosfera

To szkolenie prowadzą:

Rafał Szczepanik

Jeden z założycieli Pracuj.pl, przez 6 lat wiceprezes. Zdobył na nartach oba bieguny, wszedł na ośmiotysięcznik.
Od 2000 r. prowadzi szkolenia menedżerskie.

Iwona Piga

Były menedżer sprzedaży w Welli
i Procter & Gamble, wcześniej pracowała
w Arcelor Mittal. Od 2005 r. trener
i menedżer projektów szkoleniowych.

Adam Pasternak

Trener zarządzania z 15 letnim doświadczeniem, kierował projektami m.in. dla Grupy Lotos, Henkel Polska, MAN Bus.

Jolanta Uran

Doświadczony menedżer projektów HR, odpowiedzialna za wdrażanie modeli kompetencyjnych i programów rozwoju pracowników w kilkunastu przedsiębiorstwach.

Kontakt

By otrzymać ofertę i książkę "Budowanie kultury innowacyjności", napisz na kontakt@szkolenia-menedzerskie.pl, zadzwoń pod 537-370-573, lub zostaw numer telefonu:

Nazwa Twojej firmy:

Imię i nazwisko:

Szukam szkolenia dot. umiejętności:
menedżerskichhandlowych, negocjacyjnychosobistych, interpersonalnychSzukam szkolenia:

Klienci o nas

 • Szkolenia są bardzo dobrze merytorycznie przygotowane, a klient może liczyć na zaangażowanie i progesjonalizm.
  Agnieszka Wodecka, HR Manager, KappAhl
 • Projekty były przeprowadzone z najwyższą starannością, dbałością o nasze potrzeby i założone cele.
  Joanna Szmycińska - Słowik, Specjalista ds. HR, Mondi Świecie
 • Profesjonalizm trenerów i ich elastyczność pozwoliły osiągnąć cele szkolenia. Otrzymaliśmy też wiele wsparcia w kwestiach organizacyjnych.
  Monika Kamińska, Hewlett-Packard
 • Trener wykazał się nie tylko profesjonalizmem, ale też zaangażowaniem wykraczającym poza warunki umowy.
  Izabela Wojciechowska, Kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju, Neuca
 • Trenerka wykazała się dużym doświadczeniem w dopasowaniu elementów szkolenia do potrzeb grupy i założonych celów.
  Sławomir Łagowski, Kierownik Działu Personalnego, Sanofi-Aventis
 • Szkolenie cechowało się profesjonalizmem i bardzo dobrą organizacją, dużym zaangażowaniem trenerów, wysoką jakością i miłą atmosferą.
  Marek Piętka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych, UNIQA
 • Realizując każdy z projektów, otrzymywaliśmy szeroką ofertę możliwości. Trenerzy dysponowali wieloma autorskimi metodami i bez problemu dopasowywali je do naszych potrzeb.
  Ewa Mazur, Sp. ds. personalnych, Eaton Automotive
 • Uzyskana na szkoleniu wiedza oraz przykłady z doświadczeń trenerów są wykorzystywane przez uczestników w naszej rzeczywistości biznesowej.
  Magdalena Ciesielka, Menedżer ds. Personalnych, Nordzucker Polska
 • Szkolenie było dopasowane do konkretnych potrzeb, które wzięto pod uwagę w najmniejszych szczegółach. Trenerzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem i elastycznością.
  Joanna Komorniczak, HR Business Partner, Novartis Poland
 • Podkreślić należy profesjonalizm i merytoryczne przygotowanie trenerów. Wszystkie założenia i cele projektu zostały zrealizowane.
  Michał Rybak, Członek Zarządu, Luxmed

Nasi trenerzy prowadzili ten program dla:

RWE, Eaton Automotive, Pracuj.pl, Cersanit, Decathlon, ING, BZ WBK, CreditAgricole, Colgate Palmolive, Unilever, PWC, Navo, Netto, Valeo, Volksvagen, Nike, Hochland, Agora SA, ArcelorMittal

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 2000 r. prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

ANDRZEJ KOSZYK

Były menedżer marketingu, szef zespołów handlowych, od kilkunastu lat konsultant i trener. Prowadzi szkolenia dla menedżerów, prezenterów i trenerów.

Z przyjemnością informujemy, że wg. Rankingu Firm Szkoleniowych* jesteśmy drugą najlepszą firmą szkoleniową w Polsce. Dziękujemy Państwu – naszym Klientom. Zobacz ranking.

Zapraszamy na praktyczne i interaktywne szkolenia HR prowadzone przez uznanych praktyków z dziedziny zarządzania ludźmi i zespołami.

Szkolenia HR – trenerzy eksperci

 • Rafał Szczepanik – współzałożyciel i były wiceprezes Pracuj.pl, założyciel serwisu HRmapa.pl, jeden z 28 najlepszych polskich trenerów w szkoleniach z zarządzania i HR wg badan KPMG i magazynu Profit.
 • Jolanta Uran Gędłek – doświadczony menedżer projektów HR, była odpowiedzialna za wdrażanie modeli kompetencyjnych, systemów ocen okresowych i programów rozwoju pracowników w kilkunastu przedsiębiorstwach, psycholog.
 • Adam Pasternak – trener od 15 lat wspierający programy rozwoju HR w dużych firmach produkcyjnych, w bankach i w sieciach handlowych
 • Iwona Piga – autorka gier symulacyjnych i szkoleniowych z zakresu HR, wcześniej pracowała w Procter&Gable, Welli i ArcelorMittal, prowadzi plenerowe szkolenia HR (outdoor).

Szkolenia HR – tematyka:

 • Przywództwo i lider
 • Budowanie zespołów i kierowanie nimi
 • Rozwiązywanie konfliktów
 • Asertywność
 • Coaching
 • Kierowanie ludźmi w okresach zmian
 • Kierowanie  zespołem i ludźmi
 • Motywowanie pracowników
 • Zarządzanie zespołami handlowymi
 • Kierowanie zespołami produkcyjnymi

Nasze szkolenia HR prowadzone są dla grup zamkniętych, albo w formie indywidualnej (spotkania „jeden na jeden” z trenerem). Harmonogram i treść zależą od analizy potrzeb – firmy i uczestników warsztatu. Może on być więc wypadkową kilku tematów, a ćwiczenia, burze mózgów, gry czy scenki są dostosowane do unikalnych potrzeb Państwa firmy, sytuacji w branży itp.

Duża część naszych szkoleń HR prowadzona jest w oparciu o symulację „Personnel Simulation – HR dla nieHR-owców” (patrz niżej) i gry menedżerskie.

Najczęściej prowadzimy szkolenia HR dla liderów zespołów, menedżerów średniego i wyższego szczebla, szefów projektów oraz w ramach rozwoju tzw. top talentów (przyszłej kadry menedżerskiej).

Szkolenia HR
4.7 (93.33%) 9 votes

Personnel Simulation – gra HR dla kierowników liniowych

Uczestnicy naszego szkolenia HR – gracze – stają się na jeden lub dwa dni szefami zespołów w pewnej firmie usługowej. Marka i zakres usług tej firmy zbudowane zostały wyłącznie na unikalnym know how pracowników, niebanalnych kompetencjach specjalistów i menedżerów. Klienci „kupują” w tej firmie nie produkt lecz wiedzę i doświadczenie załogi.

Do obowiązków graczy w tym szkoleniu HR  należy:

 • zaplanowanie najlepszej wielkości zespołu do zleconych zadań (ilość pracy),
 • zatrudnienie pracowników – jeśli zespól ma wzrosnąć,
 • przypisanie ludzi do projektów i zadań
 • zorganizowanie dla podwładnych działań rozwojowych (np. szkolenia),
 • zaplanowanie działań motywacyjnych (np. delegowanie uprawnień, coaching, awanse, pochwały…) dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego pracownika
 • obliczenie budżet wynagrodzeń,
 • zaplanowanie kalendarz awansów.

Wszystko to muszą skorelować z przychodami firmy – tak by koszty zmieściły się w dostępnym dla graczy budżecie.

Personnel Simulation to szkolenie HR w formie planszowej gry symulacyjnej, w której na jednym rynku działa kilka konkurujących ze sobą zespołów. Gra dzieje się w czasie rzeczywistym (działania samych uczestników kształtują w dużym stopniu sytuację na rynku), co sprawia że to szkolenie HR jest niezwykle emocjonujący.

Cel tego szkolenia HR:

Symulacja pozwoli uczestnikom zrozumieć istotę i specyfikę poniższych zadań menedżerskich:

 • Planowanie wielkości swojego zespołu
 • Szacowanie ilości pracy dla zespołu – w bliższej i dalszej przyszłości, na podstawie doświadczeń i analiz z okresów minionych oraz trendów na rynku
 • Rekrutowanie pracowników, zwolnienia, rotacja w zespole
 • Stosowanie finansowych i pozafinansowych motywatorów, rozumienie jaki jest ich koszt pieniężny a jaki w postaci angażowania czasu i wysiłku menedżera działu
 • Dostosowanie motywatorów do preferencji motywacyjnych pracowników
 • Planowanie szkoleń i działań rozwojowych dla pracowników, uwzględniając obecne i przyszłe potrzeby kadrowe działu oraz preferencje pracowników
 • Radzenie sobie z nagłymi odejściami, chorobami, absencjami
 • Przeprowadzenie analizy ekonomicznej funkcjonowania swojego działu – porównanie kosztu jego istnienia do wartości którą kreuje dla firmy
 • Optymalizowanie pracy zespołu przez zastępowalność pracowników